ABADA Capoeira Poznań

Forum poznańskiej sekcji ABADA Capoeira
Teraz jest 2 maja 2024, o 04:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Layout forum.
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 16:56 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Z racji, że z każdym nowym forum są problemy: "Daj mi moda", "Nie ten kolor", "Admin jest gupi" itp. Ogłaszam przetarg na wybór layoutu naszego forum.
Teraz mamy lay który nawiązuje do naszej strony WWW, niestey nie wszystko w nim jest dobre, a zmiany troche zajmą (chodzi głównie o ustawienia informowania o nowych postach - ikonki).
Dlatego pytam. Czy zmienimy layout na inny, czy też mam w najbliższym czasie siąść i ten stopniowo poprzerabiać (wielkich zmian nie będzie, bo to za dużo pracy).

Oto pare przykładów:
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... eTech+Gray
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... emiOutline
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... t-valentin
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... bHack_Gray
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... ymiles_red
http://v3-demo.themidnightphoenix.org/index.php?style=3

W większości z nich można pozmieniać logo i ew. niektóre teksty, tak jak pisałem przerabianie całego layoutu jest istną mordęgą.

Niektóre z tych layoutów zostaną tymczasowo włączone i będzie można sprawdzić, który jak działa. Po zapadnięciu decyzji, o tym który jest najlepszy zostaną one usunięte.
Oczywiście to są tylko propozycje inne pomysły mile widziane ;-)

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:00 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
Jak dla mnie kolor jest dobry właśnie dlatego, że nawiązuje do stronki. Layout jest identyczny niemal jak na Forum Międzynarodowym ABADA, także to kolejny plus. Jedynym minusem, ale to już chyba kwestia mniej ważna, są emotikonki, które w tym wydaniu ssą.

Status quo jest dobre - nie mam tylko pojęcia czemu zmieniłeś tą rzekomo "fe" niebieską obwódkę wokół ikonek wątków. Po co babrać w czymś, co działa?

(a teraz mam: Obrazek
Nie, nie zmienię przeglądarki na Fajerfoksa :lol: )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:01 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Alegria napisał(a):
Nie, nie zmienię przeglądarki na Fajerfoksa :lol: )

Nie musisz zmieniać przeglądarki na FF :-) Wystarczy, że zmienisz monitor :P

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
Lowlight napisał(a):
Alegria napisał(a):
Nie, nie zmienię przeglądarki na Fajerfoksa :lol: )

Nie musisz zmieniać przeglądarki na FF :-) Wystarczy, że zmienisz monitor :P


Swoją drogą niezły wątek-zasłona dymna dla kwestii linkowanych [img] obrazków i rozmiarów avów! :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:11 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
jak dla mnie aktualny layout jest przekombinowany :? To podswietlanie tematow i ikonki, od ktorych mozna oczoplasu dostac sa fe :P Jedynym atutem tej skorki sa kolory podobne do kolorow stronki.
Moimi osobistymi faworytami sa dwie skorki:
http://www.phpbb3styles.info/index.php? ... eTech+Gray
http://v3-demo.themidnightphoenix.org/index.php?style=3

Proste, nie bijace po oczach, i ladne. Druga co prawda jest mniej w kolorach stronki grupowej, ale to da sie zmienic, najwazniejsze zeby uklad byl ok ;)

Alegria napisał(a):
Layout jest identyczny niemal jak na Forum Międzynarodowym ABADA, także to kolejny plus.

Taki argument jest jak dla mnie najmniej wazny :P kto powiedzial, ze mamy sie wzorowac na forum miedzynarodowym? A tak btw imho ich layout tez jest tragiczny - bije po oczach bardziej niz martelo na twarz :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
doogi napisał(a):
Alegria napisał(a):
Layout jest identyczny niemal jak na Forum Międzynarodowym ABADA, także to kolejny plus.

Taki argument jest jak dla mnie najmniej wazny :P kto powiedzial, ze mamy sie wzorowac na forum miedzynarodowym? A tak btw imho ich layout tez jest tragiczny - bije po oczach bardziej niz martelo na twarz :P


Argument ważny, bo wyraziłem swoją własną opinię. Jak dla mnie zarówno tamten, jak i ten layout jest si. Ale wiadomzo - jestem zwierzęciem stadnym: jeśli stado zadecyduje o zmianach, to i ja do zmian się dostosuję ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:24 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
Alegria napisał(a):
Argument ważny, bo wyraziłem swoją własną opinię. Jak dla mnie zarówno tamten, jak i ten layout jest si. Ale wiadomzo - jestem zwierzęciem stadnym: jeśli stado zadecyduje o zmianach, to i ja do zmian się dostosuję ;)

Oczywista Twoja opinie szanuje i jej nie podwazam :) wnioslem jedynie zeby nie traktowac forum miedzynarodowego jako wyznacznika, choc moze za ostro to ujalem ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:39
Posty: 177
Lokalizacja: Biedrusko
wg mnie obecny layout jest dobry, ale mógłby być lepszy - jak doogi napisał kilka elementów bije po oczach. Co do wyboru ja bym pozostał przy obecnym tylko trzeba by poprawić kilka rzeczy :)

_________________
www.biedrusko.org


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:45 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
No to konstruktywna krytyka panocki! Do boju. Doogi: jakie podświetlanie tematów? Chodzi o to, że wątki są naprzemiennie jasne i ciemne? (dla mnie to rozwiązanie jest całkiem spoko, dopóki nie najedziesz nań myszką wszystko jest przejrzyste dzięki temu).

No i które ikonki? Sprecyzuj? Emoty, że ssą, tośmy już ustalili po odpaleniu forum. Chyba, że chodzi Ci o te przy wątkach?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 22:11
Posty: 176
Lokalizacja: Poznań
Ikonki pokazujace nowe posty/tematy itp zostaly zmienione tymczasowo na cos pokazujace ( bo nie dzialalo nic ) , docelowo bede staral sie zrobic takie jak byly na starym forum ... bardzo przejzyste i wyrazne....

Do do Layouta to faktycznie jest troche do poprawki , wystarczy go tylko uproscic ( ale nie wiem jak wiec sie nie wymadrzam )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:52 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:31
Posty: 678
Lokalizacja: Poznań
To jest właśnie i mój problem z sugestiami, ponieważ nie znam się na tych rzeczach. Mógłbym np. zasugerować zmniejszenie tej przestrzeni po lewej na avatary, gdyż kreska oddzielająca przestrzeń ava od posta jest za daleko, ale nie wiem czy jest to w ogóle technicznie wykonalne.

Zdam się na fachowców i wypowiadał się będę tylko w kwestiach opiniotwórczych :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Jakiekolwiek zmiany w wyglądzie layoutu np:
logo, tłumaczenie tekstów związanych z nim jest relatywnie proste, choć pracochłonne,
ale zmiana np kształtu posta, albo kolorów to jest zabawa na wiele/wiele godzin i wykracza poza nasze możliwości.
Jeżeli nie podoba nam sie layout to lepiej go zmienić niż grzebać w tym.

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 17:57 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
Alegria napisał(a):
No to konstruktywna krytyka panocki! Do boju. Doogi: jakie podświetlanie tematów? Chodzi o to, że wątki są naprzemiennie jasne i ciemne? (dla mnie to rozwiązanie jest całkiem spoko, dopóki nie najedziesz nań myszką wszystko jest przejrzyste dzięki temu).

dokladnie, chodzi wlasnie o ten hover (najechanie myszka) - imho zbedny bajer, a gdy szybko przejezdzasz po forum z gory na dol da sie odczuc nieprzyjemne dla mych oczu miganie ;) moze jesli nie calkowite usuniecie tego efektu to chociaz splycenie roznicy miedzy zmieniajacymi sie kolorami?

Alegria napisał(a):
No i które ikonki? Sprecyzuj? Emoty, że ssą, tośmy już ustalili po odpaleniu forum. Chyba, że chodzi Ci o te przy wątkach?

chodzi mi o te obrazki -Obrazek wolalbym bez zadnych kresek w srodku kolka (przynajmniej jesli chodzi o tematy przeczytane), tak jak Verdugo wspomnial - zeby byly takie jak na starym forum - przejrzyste i wyrazne :)

A tak sobie jeszcze pomyslalem, ze moze jeszcze tlo forum zmienic z czarnego na jakies mniej mroczne? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:39
Posty: 177
Lokalizacja: Biedrusko
doogi napisał(a):
A tak sobie jeszcze pomyslalem, ze moze jeszcze tlo forum zmienic z czarnego na jakies mniej mroczne? ;)



albo na kolory identyczne jak na stronie:

czarny (kolor pasków wokół strony)
szary (na ten sam odcień ja na stronie)

bo przechodząc ze strony na forum i odwrotnie to jednak widać tą różnicę kolorów, a milej dla oka by było gdyby kolory były te same

_________________
www.biedrusko.org


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 czerwca 2008, o 23:20 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Więc od godziny grzebie w kodzie forum i za cholerę nie mogę zrozumieć czemu mi się kolory nie zmieniają... :/
Może jutro znajdę jakieś rozwiązanie.

Edit: Nie rozumiem całkowicie tego systemu layoutu. Zmieniłem u siebie na kompie styl kolorów (na taki pstrokaty, żeby zauważyć czy są jakieś zmiany) i wszystko ładnie mam różowo-zielone forum, tylko że nie mogę przywrócić oryginalnych kolorów... hmmmm, ktoś wie o co chodzi?

Wcześniej eksperymentowałem lekko na tej stronie, dajcie mi znać jak się okaże, że strona wygląda jakoś dziwnie ;-)

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 21:59
Posty: 63
Lokalizacja: Biedrusko
Obecny layout mi się podoba, powoli się przyzwyczajam. Kilka udziwnień, które mi nie pasiły zostało już usunięte.
Moje uwagi i pytania:
> Tło można zmienić np. tak jak Smootny pisał - na to ze stronki (albo zostawić czarne i dopasować to na stronie).
> Jakby dało radę - powrót z forum na stronę po kliknięciu na logo, czy w jakiś inny sposób.
> Czy da się przyspieszyć wyświetlenie strony głównej forum po zalogowaniu albo w ogóle wywalić info o tym, że właśnie się zalogowałem?

EDIT:
:idea: MEGA ważna sprawa - domyślne otwieranie linków jest w tym samym oknie, przydało by się to zmienić.


Ostatnio edytowano 5 czerwca 2008, o 23:31 przez Tater, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 20:28 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Tater napisał(a):
> Tło można zmienić np. tak jak Smootny pisał - na to ze stronki (albo zostawić czarne i dopasować to na stronie).
> Jakby dało radę - powrót z forum na stronę po kliknięciu na logo, czy w jakiś inny sposób.
> Czy da się przyspieszyć wyświetlenie strony głównej forum po zalogowaniu albo w ogóle wywalić info o tym, że właśnie się zalogowałem?

1) Kolory tak jak pisałem wymagają trochę pracy, która na razie nie przyniosła efektu ;/
2) patrz j/w, wydaje mi się, że można by było spróbować to zrobić.
3) Niestety jest związane z skryptem phpBB3, zawsze możesz po zalogowaniu nie czekać na przeładowanie strony, a jedynie kliknąć na Index, albo cosik ;)

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 czerwca 2008, o 20:54 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
Lowlight napisał(a):
[...] tylko że nie mogę przywrócić oryginalnych kolorów... hmmmm, ktoś wie o co chodzi?[/b][...]

moze by ktos wiedzial jakbys mi w koncu te dostepy do ftp dal tak jak mowiles :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 01:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 23:39
Posty: 177
Lokalizacja: Biedrusko
a i fajnie by było gdyby po naciśnięciu jakiegoś linka strona otwierała się w nowym oknie a nie tym samy :)

_________________
www.biedrusko.org


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 czerwca 2008, o 15:27 
Offline

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 14:17
Posty: 176
...a po kliknieciu na baner gorny przechodzilo na strone glowna forum :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL