ABADA Capoeira Poznań

Forum poznańskiej sekcji ABADA Capoeira
Teraz jest 9 maja 2024, o 00:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 sierpnia 2011, o 13:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Hej!
Jak wakacje? Mam nadzieję, że nie przeleżeliście ich w bezruchu i korzystaliście z tych kilku tygodni wolnego!

Nasz sezon również się zbliża i już w ciągu kilku dni rozpoczniemy sezon 2011/2012, a ten zapowiada się fantastycznie!

1) Treningi
Dziś odbyły się rozmowy w sprawie sali gimnastycznej. Prosiliśmy o dwa terminy treningów:
Wtorek 18.45 - 20.45
Czwartek 18.45 - 20.45
Tak! Jeżeli będzie techniczna możliwość to wracamy do formy dwugodzinnych treningów!
Pierwszy trening najprawdopodobniej odbędzie się w okolicach 12 września.
Do końca tego tygodnia otrzymamy informację zwrotną ze szkoły (SP66 na os. Przyjaźni) czy nasza propozycja terminów jest możliwa do zrealizowania.
Wtedy też podamy dokładny termin rozpoczęcia treningów i ich koszt. Warto śledzić ten wątek!

2) Warsztaty i wyjazdy!
Ponieważ capoeira to sztuka w której ważna jest gra i interakcja z innymi ludźmi, tym ważniejsze jest częste jeżdżenie na różnego rodzaju warsztaty. Zawsze warto jest pojechać i poznać nowych ludzi, czy też (co jest równie ważne!) potrenować z profesorami, mestrandos i mestres.
Abyście mogli przygotować się na dobre okazję orientacyjne terminy dwóch ważnych warsztatów, które odbędą się w tym roku:
23-25 września w Gdyni. Warsztaty z prof. Meio Quilo
Koszt 60/70zł, nocleg prawdopodobnie na YMCA (tak!). Kim jest prof. Meio Quilo? Ci co go jescze nie poznali, to w kilku słowach jeden z bardziej rozpoznawanych profesorów w ABADA Capoeira, długoletni przyjaciel naszego profesora Zinho i profesora Pretao i chyba jeden z największych jajcarzy w społeczności ABADA :P Do tego niezły wymiatacz z bardzo szybkimi kopnięciami.
Dla tych co chcą go zobaczyć w akcji filmik na YT

20-22 stycznia. Batizado z Mestre Cobra. Gliwice
To są warsztaty obowiązkowe! Koszt nie jest jeszcze znany (pewnie koło 200zł), ale już wiadomo, że będzie to największa taka impreza w tym roku. Warta każdej złotówki. Mestre Cobra chyba nie wymaga reklamy. Słynny jest z przywiązania do techniki i jej dokładności, dba bardzo o dobre wyczucie tempa i momentu. Do tego ma bardzo dużo "życiowego" sprytu w grze oraz pokazuje jak wykorzystać techniki capoeira w innych zastosowaniach. Ci co byli we Wrocławiu wiedzą, Ci co nie byli mają okazję poznać firmę pod szyldem Mestre Cobra!
Pokaz w Rio
Mestres e Mestrandos - wśród nich M. Cobra!
Nagranie z jego CD - wspominałem, że też fajnie śpiewa? :P

Treningi plenerowe
Aby nie tracić czasu i zyskać kondycję rozpoczniemy mały kontruderzeniem w postaci treningów kondycyjno-technicznych na świeżym powietrzu. Wszystkich chętnych zapraszam w sobotę i niedzielę (odp. 3 i 4 września) o godzinie 12.00 pod SP66, gdzie zrobimy sobie krótki (60-90min) trening kondycyjny. Będziemy ćwiczyć na dworze, porobimy trochę ćwiczeń na siłę, szybkość, a na koniec przypomnimy sobie trochę podstawowych technik, tak aby rozpocząć regularne treningi w pełnej formie!


Śledźcie też forum, bo w razie zmian to tu będę umieszczał informacje!

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 września 2011, o 19:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Przypominam, że jutro o g. 12 rozpoczynamy sezon małym treningiem na świeżym powietrzu. Weźcie dres i wygodne buty. Pobiegamy trochę, poćwiczymy, przypomnimy sobie może trochę rzeczy, które lubią przez wakacje wypaść z głowy, a na koniec zrobimy sobię małą ligę mistrzów (siła! :) ).

Start: godzina 12:00 pod SP66 na Os. Przyjaźni.

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 września 2011, o 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
a niestety odpadam :P praca ;)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 września 2011, o 17:57 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Kontynuujemy spotkania terenowe!
Na wniosek "ekipy z osiedla Przyjaźni" :) kolejny trening na powietrzu odbędzie się w środę (7 września) o 17.30.

Spotykamy się pod SP66 i idziemy do parku Czarneckiego (ten przy pętli tramwajowej i Kauflandzie), gdzie się pobawimy trochę w siłę (tym razem ręce! :P )

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 września 2011, o 00:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
ech i znów mnie nie będzie ;P życie ;)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2011, o 14:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
OK. Są newsy! :)

Treningi na sali rozpoczynamy od 12 września (tak! już w ten poniedziałek). Nadal będą to dwa dni w tygodniu, ale udało nam się wydłużyć godziny treningów, i tak:
Poniedziałki 19.10 - 20.55 (trening 1h45min)
Czwartki 18.45 - 20.45 (2h)
Koszt: 70zł/miesięcznie.

Terminy płatności do drugiego czwartku miesiąca (zazwyczaj jest to około 15-tego dnia miesiąca).
Nie muszę chyba pisać, że dłuższe treningi oznaczają więcej energii i jeszcze więcej capoeira!



We wrześniu (ponieważ zaczynamy troszkę później) składamy się po 40zł.

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 września 2011, o 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 22:43
Posty: 201
Super QUATI ! Barwo :) Swietna organizacja !

Ja wracam pod koniec paxdziernika ale zachecam wszystkich do czynnego uczestnictwa w treningach :) Mam nadzieje ze po moim powrocie wszyscy mnie zaskoczycie :)

Niestety w Philadelphi, gdzie przebywam, nie ma grupy ABADA, dlatego staram sie trenowac ze wszystkimi innymi :) Oni tak jak my w Polsce organizuja wypady w plener :)

W pazdzierniku bede miala okazje trenowac z Edna Lima w NY i Marcia w San Fran :)

Pozdrawiam mocno :)

Cisnijcie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2011, o 12:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
Hej!
Już jutro kolejny trening! Wpadajcie gęsto!

Przypominam 18.45 w SP66! Warto nie przegapić okazji im nas więcej tym lepiej!!!

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 września 2011, o 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
ja wpadnę, ale po pracy ;) niestety do 19.30 tam jestem :(
ale chociaż na chwilkę wlecę na bank :D

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 września 2011, o 19:07 
Offline

Dołączył(a): 18 stycznia 2011, o 14:36
Posty: 1
Witam,

Spieszę donieść , że Wiktoria będzie dalej chodziła na treningi ,ale ze względów finansowych zacznie od października :D pozdrawiam Emilia Mikołajczak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 września 2011, o 17:09 
Offline
Administrator

Dołączył(a): 4 czerwca 2008, o 12:51
Posty: 392
Mam nadzieję, że sezon rozpoczęty pomyślnie:)) Ja też nie próżnuje tutaj w UK, do zobaczenia w październiku!!:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 września 2011, o 17:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sierpnia 2009, o 20:20
Posty: 85
Ja was bardzo przepraszam ale mnie dziś nie będzie na treningu ponieważ jestem dość mocno przeziębiony i bym jeszcze bardziej się rozchorował i przy okazji was :( :( . Życzę miłego treningu i do zobaczenia w czwartek :) .

_________________
xD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 września 2011, o 21:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 czerwca 2008, o 17:24
Posty: 751
Lokalizacja: Poznań
kuba14 napisał(a):
Ja was bardzo przepraszam ale mnie dziś nie będzie na treningu ponieważ jestem dość mocno przeziębiony i bym jeszcze bardziej się rozchorował i przy okazji was :( :( . Życzę miłego treningu i do zobaczenia w czwartek :) .



Szkoda, wracaj do zdrowia!
Dzięki też za info. Szkoda, że nie wszyscy są tacy sumienni...


Ludzie! Treningi już trwają od dwóch tygodni, a Was ciągle nie ma! Wiem, że niektórzy jeszcze mają wakacje, ale inni już są w mieście i jakoś, ani widu, ani słychu od nich. szkoda...

Jest to o tyle smutne, że wiele osób pytało o treningi! W lipcu byliście to wy! "Kiedy zaczniemy?" pytaliście przez całe wakacje, a gdy treningi już są, sala jest dostępna to jakoś nikomu się nie chce, albo nawet nie da znaku życia...
No tak, pewnie ktoś zwróci uwagę, czemu nie zrobimy naboru, albo dlaczego nikt nowy nie przychodzi. Otóż ludzie nowi przychodzą, patrzą na pustą sale i znikają. Niechce im się trenować, chcą capoeiry, a ciężko uprawiać ten sport samemu.

Odnoszę wrażenie, że już mało komu zależy na grupie... Tym bardziej dziękuje tym, którzy przychodzą na treningi i pomimo słabej energii i kiepskiej motywacji próbują wykrzesać trochę ognia i dać coś z siebie. Właśnie na tym polega capoeira!

Na razie zwalam winę na to, że jest przedwyborczy wrzesień i każdy ma coś na głowie, ale weźmy zmobilizujmy się i od października ruszmy na pełnym gazie, bo inaczej będzie kiepsko.

_________________
--
Pozdrawiam,
Quati


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 września 2011, o 12:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
Przepraszam kochani, ale mnie dziś na treningu nie będzie, jestem przeziębiony (zapewne po Gdynii :P ) i nie chce pozarażać innych. Na 100% pojawię się w poniedziałek :) liczę, że do tego czasu się wykuruję :)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 września 2011, o 21:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2010, o 22:07
Posty: 7
hej!
chciałam wrócić do trenowania w tym tygodniu ale niestety ze względów finansowych na jakiś czas muszę odpuścić. Mam nadzieje ze do końca roku uda mi się chociaż 1 miesiąc poćwiczyć. Sorry że pisze dopiero teraz

do zobaczenia:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 września 2011, o 22:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
Uuuu wielka szkoda :(
Ale wierzymy, że powrócisz do nas jak najszybciej :)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 października 2011, o 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2009, o 12:05
Posty: 32
Lokalizacja: Strykowo
Witam wszystkich i przepraszam za moją dotychczasową nieobecność...
Czekam nadal (jak to u mnie na wydziale), aż plan zajęć względnie się ustabilizuje i wszystko się rozkula na dobre. Poza tym mam teraz jeszcze trochę dodatkowego zapieprzu, a do tego dochodzą przygotowania do maratonu... Tak więc na treningu pojawię się jakoś po 16-tym października.
Pozdrawiam i ciśnijcie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 października 2011, o 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
a kiedy i gdzie ten maraton?? :D

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 października 2011, o 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 września 2009, o 12:05
Posty: 32
Lokalizacja: Strykowo
No jak to kiedy i gdzie :P 12 Poznań Maraton. 16-ego października :) Ale uwaga, bo tworzy się malutki offtopic :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 października 2011, o 00:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 września 2008, o 02:11
Posty: 199
Lokalizacja: Poznań
uuu trochę lipa, bo chyba będę w pracy :) a bym przyszedł pokibicować ;)
a wracając do tematu treningów, niestety jutro też mnie nie będzie, gdyż jeszcze się nie wykurowałem, a nie chciałbym innych pozarażac. Ale myślę, że w poniedziałek już będę na tyle zdrowy, by powrócić na treningi :)

_________________
c'est la vie, but not me


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL